Az Integritás Hatóság gyanús körülmények között felhasznált uniós támogatások ügyében indított nyomozást, és ennek következtében feljelentést tett.

Egy cég, amelynek honlapja szerint könyvelési szolgáltatásokkal foglalkozik, közel 130 millió forint uniós támogatást nyert el. Érdekes módon a cégnyilvántartásban a főtevékenysége a fizikai közérzet javítására irányul. Azonban a támogatott projekt irányvonala meglepő módon eltért a cég által meghatározott profiloktól: kezdetben egy hordozható veszélyes hulladék megsemmisítő eszköz kifejlesztését tűzték ki célul, majd a projekt tartalmát módosítva egy innovatív, növényi alapú joghurt előállítása vált a fókuszponttá.
A lefülelt vállalkozás ilyen fejlesztésben, tesztelésben nem vett részt, a feladatokat kiszervezte egy másik cégnek, ami szabálytalan, hiszen pont kis- és középvállalkozások házon belüli, saját prototípusfejlesztése volt a támogatás célja. Ráadásul már ott lebukott, hogy a leadott dokumentáció alapján a "több tonna, kezelést és speciális tárolást igénylő alapanyagot egy 3. emeleti lakásba szállította le", ami életszerűtlen.
A hatóság a gyanús körülmények miatt feljelentést tett ismeretlen elkövető ellen, költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználásának gyanújával. Ezen kívül arra a megállapításra jutottak, hogy a támogatás összegét vissza kell követelni a cégtől.
Ugyanezért tettek feljelentést egy másik esetben is: itt csaknem 50 millió forintos uniós támogatást kapott a honlapja alapján informatikai szolgáltatással foglalkozó vállalkozás, aminek a főtevékenysége üzletviteli, egyéb vezetési tanácsadás. A támogatott projekt itt is mindkettőtől eltér: gázkazánhoz kapcsolódó fejlesztésekre irányult, majd - a szakmai tartalom módosítása révén - innovatív prebiotikumos tejpor létrehozására változott. A projekt 49 971 000 Ft összegű európai uniós támogatásban részesült.
A hatóság megállapította, hogy a projekt összes kutatás-fejlesztési tevékenységét egy másik vállalkozásra ruházták át, ami már önmagában is felveti a támogatás jogosultságának kérdését. Ezen kívül a vállalkozásnak nem volt saját alkalmazottja sem.
A vizsgálat során több szabálytalanságra derült fény. Kiderült, hogy a dokumentációkban olyan kutatót emeltek ki, aki valójában nem volt részes a projektben, ráadásul gyanús körülmények között értékesítette a kifejlesztett tejpor prototípusát. A hatóság megítélése szerint az informatikai szolgáltatásokat nyújtó cég innovatív prebiotikumos tejpor előállítására irányuló projektje valószínűleg nem a benyújtott elszámolás szerint valósult meg. Ennek következtében feljelentést tettek, és javasolták a kifizetett 49 971 000 forint támogatás visszafizetését.