Szivárványt idéző zászlókkal vonultak végig az Andrássy úton, a hatóságok pedig nem avatkoztak közbe.

Felvonulást tartottak az LMBTQ-jogokért szombaton délután négy órától Budapesten. Tudósítónk szerint körülbelül 25 ember szívárványszínű zászlókkal gyülekezett az Erzsébet téren, majd a menet az Andrássy úton át egészen a Hősök teréig vonult. A felvonulást a rendőrség biztosította, a menet mellett egy képrögzítő rendőrségi furgon is haladt.
A demonstrációt négy jogvédő szervezet közösen jelentette be, és azt a rendőrség tudomásul vette, mondta a Telexnek Víg Dávid, az Amnesty International Magyarország igazgatója. A demonstrációt a nemzetközi homofóbia és transzfóbia ellenes világnap alkalmából jelentették be. Víg elmondta: ez a demonstráció hasonló célokra irányul mint a Pride, és fontos precedens lehet későbbi hasonló gyűlések szempontjából.
A gyermeki jogok védelmére hivatkozva a Fidesz lépéseket tett a gyülekezési jog szigorítására, amikor az Országgyűlés március 18-án elfogadta a Pride események betiltására irányuló törvényjavaslatot. Ez a jogszabály megtiltja olyan rendezvények megtartását, amelyek a homoszexualitás vagy a nemi identitás megváltoztatásának népszerűsítésére irányulnak, és a szervezőket, valamint a résztvevőket akár 200 ezer forint összegű pénzbírsággal sújthatják. A törvény ellen már több helyszínen is demonstrációk zajlottak, mivel sokan kifejezték nemtetszésüket a gyülekezési jog korlátozása és a Pride események betiltása miatt.
"Minden gyermek megérdemli, hogy megfelelő védelem és gondoskodás mellett fejlődhessen testileg, szellemileg és erkölcsileg. Ez a jog - az élethez való jog kivételével - minden más alapvető jogot megelőz" - olvashatjuk az Alaptörvényben. Szabó Máté, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) szakmai igazgatója korábban hangsúlyozta, hogy az Alaptörvény módosítása után sem lehet korlátozni a többi alapjogot, mint például a gyülekezési jogot vagy a véleménynyilvánítás szabadságát, feltétel nélkül.
Az alapjogok korlátozása csak akkor indokolt, ha az valóban szükséges és arányos mértékben valósul meg, továbbá a korlátozásnak hatékonyan kell szolgálnia a kitűzött cél elérését. Amennyiben e három feltétel együttesen nem teljesül, akkor a Pride esemény betiltása sem legitimálható a gyermekek jogaira hivatkozva. Hiszen nem világos, hogy miként sérülnének a jogai azoknak a gyerekeknek, akik az ország másik részén élnek. A TASZ jogásza szerint ezért a Pride betiltásának jogi indoklása nem tűnik megalapozottnak a jelenlegi alkotmánymódosítás fényében.