Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a kormány elkötelezett amellett, hogy megvédje a családokat és a vállalkozásokat a nehéz gazdasági helyzetekben. A miniszter szerint a kormány intézkedései célja, hogy biztosítsák a stabilitást és a biztonságot a magyar


A tárcavezető a Nestlé újonnan átadott, évi 1,5 gigawattos teljesítményű napelemparkjának ünnepélyes megnyitóján hangsúlyozta, hogy a svájci illetőségű cég beruházásának összértéke 730 millió forintra rúg, amelyhez az állam 330 millió forint támogatást biztosított a Gyármentő Program keretein belül. Ezzel a lépéssel hozzájárulnak ahhoz, hogy a szerencsi gyár a villamosenergia-igénye 30 százalékát önállóan tudja biztosítani.

A véleménye szerint a Magyarországon körülbelül háromezer embert foglalkoztató Nestlé tevékenysége remek példa arra, hogy miért nem érdemes ellentétbe állítani a nagy nemzetközi vállalatok és a hazai kis- és középvállalatok támogatását. Hiszen a svájci cég is jelentős mennyiségű alapanyagot vásárol magyar gazdáktól, ezzel erősítve a helyi gazdaságot.

"A Nestlé magyarországi szervezetén keresztül magyarországi vállalkozók és gazdálkodók több mint 55 milliárd forint értékben értékesítették a tavalyi évben a terményeiket és a termékeiket a Nestlé globális hálózatában"

- fűzte hozzá.

Szijjártó Péter beszédében kitért az utóbbi évek válságaira, hangsúlyozva, hogy az Oroszországgal való kapcsolatok megszakítása az Európai Unió által súlyosan megrendítette az addigi növekedési modellt. E lépés következményeként az energiaárak drámai emelkedésnek indultak, ami jelentős versenyképesség-csökkenést eredményezett a kontinens vállalatainál az amerikai és kínai versenytársakkal szemben.

A magyar kormány, mint mondja, egyértelmű tervet dolgozott ki annak érdekében, hogy megvédje a családokat és a vállalkozásokat a drámai mértékben emelkedő energiaáraktól.

A rezsicsökkentés eredményeként ma a magyar háztartások élvezhetik a legalacsonyabb energiaszámlákat az európai térségben. A vállalatok védelme érdekében jelentős beruházásokat valósítunk meg Magyarországon, amelyek célja a nukleáris és napenergia kapacitások bővítése.

- fejtette ki.

"Emellett segítjük a vállalatokat abban, hogy saját maguk fejlesszenek ki megújuló energiatermelési kapacitásokat, így részben saját áramigényüket tudják kielégíteni."

- fűzte hozzá.

Ezekkel a célokkal összhangban emelte ki, hogy a Gyármentő Program elindítása is ezen törekvések mentén valósult meg. Ennek során összesen 140 vállalat számára biztosítottak támogatást, hogy fejleszthessék saját energiatermelési kapacitásaikat.

A miniszter bejelentette, hogy ennek következtében Magyarországon összesen 390 milliárd forint értékű új beruházás indult el, és 65 ezer munkahely megőrzésére is lehetőség nyílt ebben a rendkívül kihívásokkal teli időszakban.

Különleges örömöt okozott, hogy számos élelmiszeripari cég kihasználta ezt a lehetőséget, hiszen ez a szektor kiemelt jelentőséggel bír. A kormányzat számára pedig kiemelten fontos cél, hogy az ország élelmiszerszükségletének minél jelentősebb részét helyben tudja biztosítani.

Ezen kívül hangsúlyozta, hogy a józan észre támaszkodó megközelítés kiváló alapot biztosít Magyarország és Svájc együttműködéséhez. Ennek eredményeként a svájci vállalatok ma már a hetedik legnagyobb beruházói közösséget alkotják hazánkban.

Kifejtette, hogy az utóbbi tíz évben háromszorosára nőtt a svájci beruházások értéke Magyarországon, ami részben annak is köszönhető, hogy a kormány 53 esetben adott támogatást ilyen beruházásokhoz.

Végül arra is kitért, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye ipari termelése tíz év alatt megduplázódott, értéke tavaly már elérte a 4500 milliárd forintot, amihez az is hozzájárult, hogy az állam ez idő alatt itt 148 nagyberuházást támogatott.

Related posts