Szalay-Bobrovniczky Kristóf bejelentette, hogy a magyar-török Tudományos és Innovációs Évet a védelem területén megvalósuló innovációs kezdeményezések indítják el.

A védelmi innováció területén is szorosabbra fűzzük Magyarország és Törökország közötti 2023 óta meglévő kiemelt stratégiai partnerséget - jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Ankarában, a magyar-török Védelmi Innovációs Munkacsoport alakuló ülését követően.
Az esemény fontos mérföldkőként szolgál a két ország védelmi iparának és technológiai együttműködésének fejlesztésében, amelynek fő célja a védelmi innovációs kezdeményezések elősegítése.
A találkozó során Szalay-Bobrovniczky Kristóf, a honvédelmi miniszter, valamint Mehmet Fatih Kacir, az ipari és technológiai miniszter, ünnepélyesen megnyitották a magyar-török Tudományos és Innovációs Évet, amely a védelmi együttműködés területére fókuszál Ankarában.
A miniszter hangsúlyozta, hogy a védelmi szektorok közötti együttműködés új távlatokat nyit a legújabb innovációs technológiák és megoldások kölcsönös megosztásában. Döntés született egy több éves együttműködési keret létrehozásáról a Török Tudományos és Technológiai Kutatási Tanács (TÜBITAK) és a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) között, amely a két ország közötti oktatási, képzési és fejlesztési lehetőségek erősítését célozza. A közösen kidolgozott Útiterv keretében strukturált és rendszeres párbeszéd kezdődik majd a védelmi ipar és innováció területén tevékenykedő szereplők között – tette hozzá.
A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a Védelmi Innovációs Kutatóintézet kulcsszerepet játszik az együttműködésben, mivel elkötelezett amellett, hogy hidakat építsen a két ország védelmi innovációs ágazatai között.
Nyitottak vagyunk az együttműködés elmélyítésére nemcsak a Magyar Honvédség rövid távú képességigényeinek kielégítése érdekében, hanem a hosszú távú kutatás-fejlesztési lehetőségek biztosítása terén is -mondta el Szalay-Bobrovniczky Kristóf.