Rövid ellátási lánc: elmélet és gyakorlat egyesítve - Magyar Mezőgazdaság A rövid ellátási lánc koncepciója egyre nagyobb figyelmet kap a mezőgazdaságban, hiszen nem csupán elméleti megközelítést jelent, hanem gyakorlati alkalmazásának is számos előnye v

Magyarország kiemelkedő szerepet játszik a rövid ellátási láncok támogatásában – hangzott el a Nógrád vármegyei Magyarnádoron megrendezett III. Rövid Ellátási Lánc (REL) Szervezők Napja című konferencián. Az esemény során a szakmai programok mellett egy izgalmas termelői vásár is várta a résztvevőket.
Jelentős érdeklődés mellett zajlott a III. Rövid Ellátási Lánc (REL) Szervezők Napja, amelynek ezúttal Magyarnándor, egy Nógrád vármegyei község adott otthont. Az esemény a Kislépték Egyesület főszervezésében, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.-ben működő Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egység és a Trebag Kft. társszervezésében valósult meg.
Az esemény résztvevői lehetőséget kaptak arra, hogy személyesen, vagy online formában, angol és magyar nyelven egyaránt élvezhessék a programot, ezáltal szélesebb közönség számára tették elérhetővé a tapasztalatok megosztását és a közös eszmecserét.
A III. REL Szervezők Napja üzenete rávilágít arra, hogy Magyarország élen jár a rövid ellátási láncok civil támogatásában és tanácsadásában. Az országunkban kiemelt figyelmet fordítanak a helyi termelők és termékek értékének megőrzésére, ezzel is erősítve a közösségi gazdaságot és a fenntarthatóságot.
"A REL szervezők helyi hősökként működnek, akiknek fő célja a kistermelők támogatása a piaci értékesítésben és a változatos tevékenységek megvalósításában, így biztosítva számukra a stabilabb megélhetést" - hangsúlyozta Kujáni Katalin, a Kislépték Egyesület elnöke köszöntőjében. Szavai szerint az esemény célja a tudás átadása és a hazai REL szervezői, tanácsadói hálózat megerősítése, hogy elősegítsék a vidék fejlődését és a piacok fellendülését. A rendezvényen a társszervezők között köszöntőt mondott Kövesd Andrea, a Trebag Kft. ügyvezetője, valamint Csáki Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Nógrád vármegyei elnöke, aki méhészként közvetlenül értékesíti termékeit a vásárlóknak. Továbbá Schmiedt Károly, Magyarnándor polgármestere is jelen volt. Fieszl Csaba, a Vidék- és Térségfejlesztési Támogató Egység szakmai igazgatója rámutatott, hogy hazánkban már 21 ezer kistermelő állít elő minőségi élelmiszereket és termékeket a magyar fogyasztók számára.
Az esemény szervezése során kiemelten fontos szempont volt, hogy a vendéglátás is tükrözze a program értékeit: a catering helyi alapanyagokból készült, helyi termelők bevonásával.
A rendezvény a CORENET European Roadshow egyik fontos állomása, amelynek célja, hogy bemutassa az Európa-szerte összegyűjtött rövid ellátási lánc tanácsadási példákat. Ezzel szeretnénk a termelők, tanácsadók és döntéshozók számára egyaránt láthatóvá tenni azokat az innovatív megoldásokat és jó gyakorlatokat, amelyek hozzájárulhatnak a hatékonyabb működéshez és a fenntartható fejlődéshez.