Nincs semmi új a baloldalon: Magyar Péter már nem az első, aki külföldi kamuprofilokra támaszkodik, hiszen Márki-Zay Péter és Jakab Péter is hasonló stratégiát alkalmaztak korábban.

A baloldalon egyre inkább elterjedt gyakorlattá vált a hamis lájkok beszerzése, amely már-már hagyományosnak számít az ellenzéki politikai körökben. Úgy tűnik, hogy ezek a politikai szereplők rendszeresen külföldi támogatásért nyúlnak, hogy növeljék online népszerűségüket.
Márki-Zay Péter 2021-ben úgy döntött, hogy átveszi az irányítást saját politikai sorsa felett, miközben igyekszik növelni a közéleti népszerűségét. Az akkori baloldali miniszterelnök-jelölt Facebook-oldalán hetekig szokatlan aktivitás volt megfigyelhető, hiszen arab, iráni, japán és venezuelai álprofilok tűntek fel, akik támogatták őt. Ám ezek a fizetett kamuprofilok hamarosan eltűntek a színről, és Márki-Zay Péter népszerűsége hirtelen drámai mértékben csökkent.
Jakab Péter néhány éve csábult el és kóstolt bele a fizetett népszerűségbe. A Jobbik egykori elnöke még 2022-ben, a Jobbikból távozva, de már a Nép Pártján nevezetű politikai formáció élén adott ki egy közleményt, amelyben a "Fidesz csicskapártjának" nevezik a Jobbikot, valamint azzal vádolják a párt elnökségét, hogy szembeköpték az ellenzéki szavazókat.
Nos, annyi bizonyos, ez nem a Facebook algoritmusa által generált vak szerencsének volt köszönhető, de még csak nem is Jakab Péter egy esetleges ázsiai útjának a gyümölcse, hanem a megvásárolt lájkok eredménye.
Ezek után nem róhatjuk fel Magyar Péternek, hogy a baloldali tradíciókat tiszteletben tartva próbálja növelni népszerűségét. Azonban valószínűleg ő sem anticipálta, hogy kissé megkérdőjelezhetővé válik, amikor a tízmillió fős Magyarországon egy rekordnézettséget elérő videót posztol, amelyet közel 35 millióan tekintenek meg a Facebook-oldalán. A Tisza Párt politikai képviselője ezzel még a világsztár Cristiano Ronaldót is maga mögé utasította, hiszen a labdarúgó legutolsó bejegyzésére csupán 1,3 millió lájk érkezett.
A jól ismert ellenzéki eszközöket bevetve a politikus már tavaly szeptemberben sem bízta a véletlenre a bejegyzéseinek sorsát. A kamulájkok azután bukkantak fel, hogy a Tisza párt elnöke arról panaszkodott követőinek, hogy az oldalának nagyon bezuhant az elérése.
Az önbizalma érdekében idén nyáron pedig már az "online közösségépítő csapatát" kérte arra, hogy segítsék az oldalának népszerűségét, és hű tiszásként hozzanak létre egy másik, kamu profilt is. - Nekem ettől hányingerem lett, azonnal. Az orosz platformról lopjunk le fotót hozzá már csak a hab volt a tortán - írta a Tisza Párt egyik aktivistája a Discordon. Egy másik érintett pedig arról számolt be, hogy a Tisza Párt által szervezett eligazításon arra biztatták őket, hogy
Azóta Magyar Péter és csapata újabb kamuprofilos lobbitevékenységbe kezdett, amely hasonlít a Harcosok Klubjára. Ezek az aktivisták közvetlenül a pártvezetés irányítása alatt állnak, és most egy új "online közösségépítő csapatot" próbálnak toborozni. A meghívottaktól azt kérik, hogy mindenki hozzon létre két hamis profilt a saját Facebook-oldala mellé, ezzel is növelve a látszólagos aktivitást és elköteleződést.
Nincs kétség afelől, hogy Magyar Péter szeretné, ha a párt munkáját szép nők és vonzó férfiak sora segítené, még akkor is, ha ezért fizetnie kell. A több mint 200 ezer tagot számláló Talpra Magyarok! Tisza Közössége csoport moderátorai között éppen ezért szép számmal akadnak ilyen álprofilok: ezek egyike Hugonnai Ajsa, akinek profilképét orosz honlapokon is meg lehet találni. A lopott képpel ellátott oldalt 2024-ben hozták létre és kizárólag Magyar Péterre vonatkozó bejegyzései vannak.
Egy másik fiktív tiszás moderátor pedig Bodza Enikő, akinek profilképét mint stockfotót lehet megtalálni az interneten, ha egy "vonzó, negyvenéves, barna hajú nő" portréját szeretnénk felhasználni. Ezt a kamuprofilt is 2024-ben alkották meg, ügyelve arra, hogy Bodza Enikő dolgos, tisztes nő képét mutassa. Első munkahelyként így a kazincbarcikai Harmónia Masszázs Stúdiót tüntették fel, amelynek logóját feltehetően ellopták annak Facebook-oldaláról. A dolog már csak amiatt is érdekes, mert a vállalkozást a valóságban egy férfi masszőr üzemelteti.
Nem csupán nők alkotják a hamis moderátorok táborát; Kis István profilját 2024 novemberében hozták létre.
Az álprofilt működtető személy egyébként feltehetően érdi kötődésű, ugyanis többnyire az ottani tiszás programokhoz kapcsolódó bejegyzéseket oszt meg az oldalán és a Talpra Magyarok! csoportban.
A ChatGPT alapján a magyar lájkok költségei magasabbak, és az árak változóak lehetnek. Az idei évben a tipikus árak a következőképpen alakulnak: