A lezuhant űrszonda végül nem okozott problémát.

Végül az Indiai-óceánba süllyedt a szovjet időszakban, 1972-ben útjára indított Kozmosz-482 űrszonda - erősítették meg szombaton az orosz hatóságok.
A Roszkoszmosz orosz űrügynökség tájékoztatása alapján az űreszköz szombat reggel 6:24-kor belépett a Föld légkörébe, körülbelül 560 kilométerre nyugatra az Andamán-szigetektől. Ezt követően a tengerbe zuhant, Jakartától nyugatra. Jelenleg nincs rendelkezésre álló információ arról, hogy történt-e bármilyen károkozás, vagy hogy a szonda roncsai hol landoltak.
Ahogy az Infostart is említette, az űreszközt a Vénusz tanulmányozására indították, azonban a magasabb fokozat hibája miatt a Föld körüli magas elliptikus pályára került. Ezt követően fokozatosan a bolygónk irányába haladt.
A Szovjetunió 1961 és 1983 között több űrszondát is felbocsátott a Vénusz megfigyelésére a Venera űrprogram keretében. Több űreszköz sikeresen leszállt a bolygón, és adatokat sugárzott a Földre, az 1972. március 31-én felbocsátott Kozmosz-482 azonban letért a tervezett pályáról már röviddel a felbocsátás után, és 53 éven át Föld körüli pályán keringett.
Az orosz űrügynökség tájékoztatása szerint az űrszonda közeledését egy automatikus rendszer segítségével figyelték, hogy elkerülhessék a baleseteket a becsapódás pillanatában. A közel 500 kilogrammos és 1 méter átmérőjű űrszonda lezuhanását a különböző űrügynökségek előre jelezték, azonban a pontos becsapódási helyszín még mindig kérdéses volt.
A szombati, ellenőrizetlen visszatérés előtt a szakértők azt állították, hogy a Vénusz légköréhez optimalizált, megerősített űreszköz valószínűleg képes lesz elviselni a becsapódást. Ezzel szemben a Roszkoszmosz bejelentette, hogy a Kozmosz-482 sajnos megsemmisült.