Magyarország számára jelentős előnyöket hozott a Kínával való gazdasági együttműködés, amely számos lehetőséget teremtett a fejlődésre és a növekedésre. Az együttműködés révén a két ország közötti kereskedelem fellendült, új befektetések érkeztek, és a mu


Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (Fotó: MTI/KKM)

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap Budapesten hangsúlyozta, hogy Magyarország kiemelkedő nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek. A tárca tájékoztatása szerint hazánk remek példát mutat arra, hogyan lehet profitálni a keleti és nyugati vállalatok közötti kulturált és civilizált együttműködésből.

A tárcavezető a kínai Országos Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnökének fogadásán leszögezte, hogy Magyarország hatalmas nyertese a két ország közötti együttműködésnek, amihez az is kell, hogy hazánk folyamatosan megnyerje a távol-keleti országból érkező beruházásokért folytatott versenyeket a nyugat-európai államokkal szemben.

"Ezidáig eredményesen szerepeltünk ebben a harcban. A múlt év során a Kínából érkező európai befektetések egyharmada hazánkba, Magyarországra jutott el. Ezeket a beruházásokat szoros, kiélezett versenyben sikerült megszerezni más nyugat-európai államokkal való összecsapásunk során" - emelte ki.

"Jelenleg Európában zajló öt legjelentősebb kínai vállalati beruházás közül négy Magyarországon valósul meg. Ezek a projekteket lehetőséget adnak arra, hogy hazánk a globális technológiai forradalom élvonalába kerüljön."

- jegyezte meg.

Szijjártó Péter kiemelte, hogy a kínai beruházások az elmúlt években több tízezer új munkahelyet teremtettek Magyarországon, a legmagasabb technológiai színvonalat képviselik, és hozzájárulnak a folyamatos exportrekordokhoz.

"A légi forgalom szempontjából valóban a csúcsokat ostromoljuk, hiszen Közép-Európában, beleértve Bécset is, nincs még egy olyan város, amely ekkora számú légi összeköttetéssel büszkélkedhetne a jelentős kínai városokkal."

Havonta huszonegy légijárat biztosít közvetlen kapcsolatot Budapest és a jelentős kínai városok között.

"Magyarország érdeke, hogy a globális gazdasági együttműködés a jövőben is civilizált, nyugodt és korrekt keretek között valósuljon meg. Fontos, hogy a világ ne szakadjon újabb blokkokra. Mi itt, Magyarországon nagyszerűen demonstráltuk, mennyi előny származik abból, ha a keleti és nyugati vállalatok kulturált és eredményes együttműködésben dolgoznak."

Related posts