Fellibbent a fátyol Diana hercegnő és Freddie Mercury titokzatos éjszakájáról.

Edward White új könyvében, a "Dianaworld: An Obsession"-ben egy különleges és izgalmas történetet mesél el Diana hercegnőről. A narratíva szerint a hercegnő a '80-as évek végén Cleo Rocos színésznő, Kenny Everett műsorvezető és Freddie Mercury legendás társaságában egy londoni melegbárba, a Royal Vauxhall Tavernbe látogatott el. Ezt a felejthetetlen eseményt a Vanity Fair is megemlíti, hangsúlyozva Diana bátor és nyitott szellemét, amely a korabeli társadalmi normákon is túllépett.
"Az este egy különös pillanatában, mint ahogyan Rocos is említi, Diana meggyőzte őket, hogy látogassanak el a Royal Vauxhall Tavernába, egy olyan helyre, amelyről Everett figyelmeztette őket, hogy 'nem neked való... tele van szőrös meleg férfiakkal'. Diana azonban nem tágított, így Everett készségesen segített neki férfiaként öltözködni" - olvasható White nyilvánosságra került részletében.
Diana, aki ügyesen elrejtette magát egy pilótaszemüveg mögött, bőr sapkában és katonai dzsekiben lépett a színre, hogy elkerülje a kíváncsi szemeket. A társaság egy italt kortyolt el, mielőtt továbbálltak, míg Diana másnap már vissza is küldte Everett ruháit, hogy megőrizze a titkát.
Bár a történet hitelessége vitatott, és Freddie Mercury egykori asszisztense, Peter Freestone tagadja, hogy az énekes jelen lett volna, a történet mégis hozzájárult Diana ikonikus státuszához az LMBTQ+ közösség körében. A történet inspirálta Desmond O'Connor Royal Vauxhall című kabaré-musicaljét is, amely 2016-ban debütált az Edinburgh Fringe Fesztiválon.
Bár nem világos, hogy Diana és Mercury valóban együtt töltöttek-e egy éjszakát Londonban az énekes 1991-ben bekövetkezett halála előtt, azt azonban tudjuk, hogy egy éjszaka ugyanott voltak. 1985-ben mindketten jelen voltak a Live Aid koncerten a Wembley Stadionban, ahol a világ legnagyobb popsztárjai vettek részt. Diana és Károly együtt nyitották meg a koncertet, és a Queen is szerepelt az est fellépőinek listáján.
Diana hercegnő híres volt arról, hogy mély empátiát érzett a társadalom szélén élők iránt, és elkötelezetten támogatta az AIDS-betegeket. A melegbárokhoz tett kiruccanásáról szóló történetek, akár valósak, akár csupán pletykák, jól tükrözik a hercegnő szabadságvágyát, valamint azokat a kötelékeket, amelyeket a marginalizált közösségekkel alakított ki.