Lázár János: A Pride során erőszakot alkalmazva nem szabad érvényt szerezni a törvényeknek.


Az építési és közlekedési miniszter a Pride mellett a Vonatinfóról és a Fidesz támogatottságról is nyilatkozott.

A keddi bajai fóruma után Lázár János, az építési és közlekedési miniszter, interjút adott a 444-nek. Az interjú során felmerült a kérdés, hogy szombaton valóban megrendezik-e a Pride-ot, és hogy a miniszter korábbi kijelentése alapján "a kormány hülyét csinált-e magából". Lázár világossá tette, hogy ő nem fogja magát bolondnak érezni, és hangsúlyozta, hogy erőszakkal nem lehet a törvényeket érvényesíteni. Kiemelte, hogy aki megszegi a törvényeket, annak vállalnia kell a következményeket, és véleménye szerint a közszereplőknek is fontos lett volna arra ösztönözniük a választókat, hogy tartsák be a jogszabályokat.

Megjegyezte, szerinte nem fogják feloszlatni a felvonulást, és szerinte a Pride megtartásának "kierőszakolása" leginkább a magyarországi melegközösségnek fog ártani, mert változik a megítélésük. A Lázárinfón szerzet tapasztalatai alapjáén az emberek többsége egyébként tiszteletben tartja a jogaikat, a szerelem szabadságát, de nem akar Pride-ot.

A Vonatinfó leállításáról Lázár János kifejtette, hogy nyitott a döntés újragondolására, amennyiben a közvélemény ezt igényli. Hozzátette, hogy véleménye szerint az utazással kapcsolatos információk elsősorban az utazásszervezőkre és az utasokra vonatkoznak, és nem igazán látja, hogy egy harmadik félnek miért lenne beleszólása a helyzet alakulásába.

A válaszában hangsúlyozta, hogy a szolgáltatás leállítása nem az ő döntése volt, de egyetértett a lépéssel, mivel ő hagyta jóvá. Kiemelte, hogy nem fair dolog a MÁV munkatársait azzal gyanúsítani, hogy manipulálnák a számokat, és elmondta, hogy sem ő, sem a minisztériuma dolgozói nem változtatnák meg a késések adatait. Szerinte nem helyénvaló, hogy a MÁV- és Volán-ellenes hangulatot keltsenek. Emellett megemlítette a balatoni vonalat sújtó sorompóhibát is, amelyről úgy véli, hogy nem lenne szabad politikai viták tárgyává tenni.

Felmerült a kérdés, hogy léteznek-e olyan problémák vagy kérdések, amelyek a Karmelita falai között nem kapnak kellő figyelmet, de a mindennapi életben, az emberek között járva másképp mutatkoznak meg. Lázár János például kiemelte, hogy a devizahitelesek helyzete ilyen ügy, ezért úgy döntött, hogy személyesen találkozik Marczingós László ügyvéddel, aki már sok devizakárosultnak nyújtott segítséget jogi képviseletével.

A Fidesz megítélése az utóbbi évben, ahogy ő is tapasztalta, nem kedvező irányba változott. Az általa ismert mérések szerint a politikai táj képét tekintve a kormányzó párt és az ellenzék közötti arány "fifty-fifty". Ezt a nézetet ugyanakkor nem mindenki osztja, de ő maga a nyílt viták híve, és úgy véli, hogy a társadalom narratívájával való szembesülés elengedhetetlen. Szerinte a Fidesz gyors ütemben kezdi újra megerősíteni pozícióját.

Related posts