Újra felerősödtek a befektetési csalások, és a csalók egyre rafináltabb módszerekkel próbálnak átverni minket.


A különböző befektetések kiváló lehetőséget kínálnak a lakosoknak, hogy némiképp megóvják a megtakarításaikat az inflációtól, valamint az időszakosan felmerülő válságoktól. Mivel az invesztíciók vonzereje folyamatosan növekszik, így a csalók is egyre több gyanútlan embert vesznek célba.

Az elmúlt években folyamatosan növekszik az érdeklődés a befektetések iránt. A polgárok egyre tudatosabbak, így próbálják megóvni a spórolásukat attól, hogy az inflációs nyomás és egyéb válságok következtében teljesen elértéktelenedjen, de vannak olyanok is, akik a nyugdíjas éveikre próbálnak felkészülni, esetleg a rövidebb távra szóló céljaik elérése érdekében választják a vagyongyarapítás ezen formáját. Azonban nem minden történet végződik pozitívan.

A csalárd ajánlatok száma folyamatosan növekszik.

Ahogy a befektetések iránti érdeklődés folyamatosan növekszik, úgy a csalók is egyre kreatívabb módszereket találnak arra, hogy manipulálják az embereket. A Focus ügynökség legfrissebb kutatása rávilágít, hogy a megkérdezettek negyede már szembesült gyanús befektetési ajánlatokkal, ami figyelmeztető jel, hogy a piacon valódi óvatosságra van szükség.

Anyukámtól kifejezetten nagy összeget csaltak ki. Az elkövetők a közösségi oldalakon hirdetik a szolgáltatásaikat, és azzal kecsegtetik a mit sem sejtő áldozatokat, ha a segítségükkel fektetnek bitcoinba, gyors megtérülés mellett kifejezetten nagy hozamra tehetnek szert. Különböző összegeket kértek, többször előfordult az is, hogy jelezték, gond volt az utalással, nem fogadta el a rendszer, így még több pénzhez jutottak

- osztotta meg édesanyja történetét olvasónk.

"Az első kapcsolatfelvételt követően egy bizonyos Michal N., később pedig egy Patrik nevű férfi általában a WhatsApp üzenetküldő alkalmazáson keresztül kommunikált, néha írásban, máskor telefonos formában. Cseh telefonszámot használnak, számos angol nyelvű emailt küldenek, ezzel még inkább összezavarva a többségében idős áldozataikat, akiknek elsősorban azt próbálják közvetíteni, mennyire modernek, hogy érdeklődnek az ilyen jellegű lehetőségek iránt. Szerződéskötésre természetesen nem kerül sor, így legfeljebb az üzenetváltásokkal bizonyítható, hogy történt bármilyen egyeztetés" - magyarázta olvasónk. Bár az érintett család felvette a kapcsolatot a rendfenntartó szervekkel, ők jelezték, hogy ezek a történetek sajnos nem érnek pozitív véget.

Teljes mértékben tudatában vagyunk annak, hogy az elveszett összeg visszaszerzése már nem lehetséges számunkra. Azonban a fő célunk a figyelem felkeltése. Szeretnénk, ha mások elkerülnék a csalások áldozatává válást, és ha az idősek tisztában lennének azzal, hogy mielőtt bármilyen gyanús ajánlatot elfogadnának, érdemes lenne értesíteniük a családtagjaikat, hogy megelőzhessék a problémákat.

Related posts