Ezért a Facebook algoritmusának működése rendkívül nehezen előrejelezhető.

A felhasználók általában nem kapnak értesítést a fiókjuk letiltásáról, és amikor próbálnak utánajárni, mi okozta a problémát, egy rendkívül zavaros és átláthatatlan felületen találják magukat a közösségi média óriásánál.
"Az óriásplatformok moderálási gyakorlatát szabályozó előírások egy hétköznapi átlagfelhasználó számára teljességgel átláthatatlanok."
- olvasható a tanulmányban. Emellett ezek a szabályok állandóan átalakulnak, ezért azok, akik rendszeresen osztanak meg tartalmakat, folyamatos feszültségben élnek amiatt, hogy vajon sikerült-e megfelelniük ezeknek az elvárásoknak.
A legnagyobb kihívás azonban az, hogy a moderálás feladatát mesterséges intelligencia látja el, és ahogyan a Media Future is megjegyzi -
Az mesterséges intelligencia nem képes konkrét indoklást nyújtani arra, hogy miért lett egy bejegyzés tiltva vagy korlátozva. Ennek következtében a felhasználó nem tud hatékonyan kommunikálni vagy érvelni, még akkor sem, ha a tévedés nyilvánvaló.
A korlátozások nem csupán az egyének életét befolyásolják, hanem a médiát is erőteljesen érintik. A Facebook esetében pedig ritkán tapasztalható, hogy a platform feloldana egy tiltást vagy megszüntetne egy korlátozást, még akkor sem, ha kiderül, hogy tévedés történt.