Megnyílik a Google varázslatos "varázsablaka".

Tavaly a Google egy izgalmas bejelentést tett, miszerint 2025-ben bevezetésre kerül a Project Starline, a cég innovatív videohívás technológiája. Most úgy tűnik, hogy az ígéret valóra válik, és a projekt nemcsak új néven, hanem egy még kifinomultabb verzióban lép a köztudatba, lehetővé téve a 3D-s videóhívások még magával ragadóbb élményét.
A Google "varázsablakként" hivatkozik a Project Starline-ra, amely egy évek óta zajló kutatási kezdeményezés. Ennek a projektnek az a célja, hogy új perspektívát nyújtson a videokommunikáció terén. A technológia lehetővé teszi, hogy a felhasználók egy videohívás során úgy érzékeljék, mintha a beszélgetőpartnerük, akár több ezer kilométer távolságból is, közvetlenül mellettük ülne. A legjobb az egészben, hogy ehhez nem szükséges semmiféle szemüveg vagy headset; a beszélgetőt csak egy vékony üvegfelület választja el a felhasználótól, így a kapcsolat szinte valóságosnak tűnik.
A közelmúltban a Google bejelentette, hogy a Project Starline új irányt vesz és átnevezik Google Beam névre. Ez a forradalmi 3D-s videokommunikációs platform mesterséges intelligencia segítségével fog egy olyan innovatív eszközt létrehozni, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy értelmes kapcsolatokat építsenek ki, függetlenül attól, hogy éppen hol tartózkodnak. A keresőóriás szavai szerint a Google Beam célja, hogy a távoli kommunikáció élményét új dimenzióba emelje.
A Google idei fejlesztői konferenciáján Sundar Pichai, a Google vezérigazgatója megerősítette, hogy a Beam már az idén elérhető lesz bizonyos ügyfelek számára. Árról egyelőre nem beszélt, de biztosak lehetünk abban, hogy nem lesz olcsó, hiszen a megoldás tele van csúcstechnológiával.
Hat különböző kamera rögzíti a felhasználót több szögből, hogy egy varázslatos kijelzőn 3D-s élményben részesítse őt. A mesterséges intelligencia végzi a háttérmunkát, összefonja a kamerák által rögzített képeket, nyomon követi a fejmozgásokat, és egy rendkívül élethű élményt biztosít. A 60 képkocka/másodperces sebesség lehetővé teszi, hogy a szemkontaktus valósághű legyen, valamint a finom, apró gesztusok és jelzések értelmezését is megkönnyíti, mintha a résztvevők valóban egymás előtt ülnének.
A Google a beszédfordításon is dolgozik, hogy lehetővé tegye a hiteles, közel valós időben lefordított beszélgetések folytatását, miközben megőrzi a hangot, a hangszínt és a kifejezéseket.
A keresőóriás most olyan iparágvezető partnerekkel dolgozunk együtt, mint a Zoom és a HP, hogy a Google Beam elérhető legyen a vállalatok számára. Mindössze néhány hét múlva, az orlandói InfoComm kiállításon mutatják be a HP első Google Beam eszközeit, amelyeket még az idén eljuttatnak a kiválasztott ügyfeleknek.