Egy floridai horgász drón segítségével mentette meg egy fuldokló lány életét – a történetről videó is készült.

Az ijedtségen túl szerencsére nem történt komolyabb baj azzal a fiatal lánnyal, akit nemrégiben az áramlatok elragadtak a parttól.
Az idei évben az Egyesült Államokban már 11 ember életét követelték az áramlatok, de egy floridai horgász, Andrew Smith, nemrégiben hősies tettet hajtott végre, amely megakadályozta, hogy ez a szomorú szám tovább nőjön. A WSVN híradója szerint május 15-én Andrew a Pensacola Beach-re látogatott horgászni, amikor alig 10 perccel az érkezése után egy fiatal lány futott oda hozzá és a barátjához. A lány kétségbeesetten kérdezte, hogy tudnak-e úszni, mert a barátnőjét elragadta egy áramlat.
Smith a betegsége következtében nem tudott úszni, de ez végül a szerencséjére vált. Ahelyett, hogy kajakkal merült volna a vízbe, inkább egy drón segítségével szórta el a csalikat, így okosan kihasználta a technológia adta lehetőségeket, hogy cápák közelébe kerüljön.
A férfi egy úszógumit rögzített a drónra, majd a levegőbe emelkedett, hogy a víz fölött haladva elérje a bajbajutott lányt. Az volt a terve, hogy ledobja neki a gumit, amibe a lány kapaszkodhat, míg megérkeznek a vízimentők. Ám a szél vad táncot járt, és az úszógumi nem a megfelelő helyre landolt. Szerencsére a közeli parton álló férfi észrevette a zűrzavart, és egy másik gumival sietett a segítségére. Ezzel a második próbálkozással már sikerült célba juttatnia a mentőeszközt, így a lány végre megragadhatta a segítséget, és reménykedve várhatta a vízimentők érkezését.
A vízimentők néhány perc elteltével megérkeztek a helyszínre, és gyorsan kiemelték a lányt a vízből, majd a partra vitték. Az orvosi csapat megvizsgálta, és szerencsére megállapították, hogy csupán az ijedtség okozott neki kellemetlenséget, így végül kiengedték a kórházból. A szakemberek hangsúlyozták Smith fontosságát, hiszen ha nem lett volna nála a drón, és nem avatkozik be, a lány valószínűleg nem élte volna túl a víz tomboló erejét.
Szerencse volt a szerencsétlenségben az is, hogy épp azon a partszakaszon történt a baj, ahol megtörtént. Nem sokkal távolabb ugyanis már korlátozott a légtér, így fel sem tudott volna szállni a drón.
A jelentés alapján az incidens arra ösztönözte a döntéshozókat, hogy a jövőben mérlegeljék, szükséges-e dróntechnológia alkalmazása a part menti területeken hasonló helyzetek kezelésére.