A hirtelen jött utazások pozitív hatással bírnak mentális jólétünkre is.


A repjegy.hu legutóbbi felmérése érdekes eredményekre világít rá: a válaszadók többsége, szám szerint 77,5 százalék, szívesen vállalkozna olyan utazásra, amelynek célállomását csak az indulás előtt tudná meg. Ez a meglepetés utazások iránti fokozódó érdeklődés arra utal, hogy az emberek egyre inkább vágyakoznak a spontaneitásra, ami nemcsak izgalmas élményeket, hanem a mentális egészség javulását is eredményezheti.

A Repjegy.hu sajtóközleménye szerint az emberek hajlamosak a szabadságot, amelyet az előre meg nem tervezett helyzetek kínálnak, a fiatalsággal azonosítani. Ahogy az évek telnek, sokan úgy érzik, hogy az életükből fokozatosan eltűnik a spontaneitás varázsa.

Magához a sikerességhez is inkább társítják az olyan szavakat, mint a tudatosság, a tervezettség és a kiszámíthatóság. Az emberek ma már inkább szeretik hetekre, akár hónapokra előre pontosan tudni, mit fognak csinálni, milyen feladatok várnak rájuk, és azt is jó előre eldöntik, hogyan fognak kikapcsolódni.

Az előre meg nem tervezett helyzetek valóban ijesztőek lehetnek, hiszen ellentétben állnak a megszokott rutinokkal és a kiszámíthatósággal. A valóságos kihívás azonban nem a spontaneitásban rejlik, hanem a merev struktúrákban, amelyek megkötik a kreativitásunkat és az alkalmazkodóképességünket.

„Tedd egyedivé a mondanivalódat!” – hangzik el Holczinger Zoltán, a repjegy.hu online üzletágának vezetője.

Egy tavalyi Time magazinban megjelent kutatás érdekes kapcsolatot tárt fel a spontán gondolatok és a fokozott elégedettség között. A kutatók rámutattak, hogy a pozitív gondolkodásmód összefüggésben áll a lassabb öregedéssel is. A spontaneitás lényege, hogy cél nélkül, csupán az öröm kedvéért cselekszünk; ilyenkor gondolataink szabadon áramlanak, és rugalmasan ugrálnak különböző ötletek és témák között.

Ahhoz, hogy valaki hosszú távon megőrizze a mentális frissességét, elengedhetetlen a rendszeres szellemi és fizikai edzés. A biológiai öregedés következtében az agy plaszticitása valóban csökken, ami megnehezítheti az új készségek elsajátítását és az alkalmazkodást a változó körülményekhez. Azok a tevékenységek, amelyek serkentik az agy rugalmasságát, kulcsfontosságúak a kreatív gondolkodás és a spontaneitás szempontjából. Éppen ezért fontos, hogy folyamatosan kihívások elé állítsuk magunkat, legyen szó új hobbik felfedezéséről vagy ismeretek bővítéséről.

A repjegy.hu által végzett, nem reprezentatív online kérdőíves kutatás felfedte, hogy az utazók 82%-a elsősorban a pihenés és a feltöltődés érdekében indul útnak. Érdekes tendencia, hogy egyre többen preferálják a váratlan élmények felfedezését, mint meglepetést, amikor az utazás élményeit élik át.

Related posts